KURUMSAL MOTİVASYON YÖNETİMİNDE YENİ TRENDLER


EĞİTİM AMACI


Yeni rakiplerin, yeni müşterilerin ve yeni kuşak çalışanların iş dünyasına hızla katıldıkları günümüz rekabet ortamında, kurumların sundukları birbirine benzer ürün, benzer fiyat ve benzer kalite sıradanlığından kurtulmalarının tek yolu, kurum çalışanlarının benzersizliğini (işinde yetkin ve performanslı çalışanlar) sağlamaktır.


Kurum çalışanlarının benzersizliğini sağlayacak olan ise, onların potansiyellerini ortaya çıkaracak olan kurumsal motivasyon uygulamalarıdır.


Bu eğitimde uzun süreli ciddi bir ekip çalışması sonucu derlenen iş dünyası kurumlarındaki güncel motivasyon uygulamaları detaylıca incelenmekte ve kurumsal motivasyonu etkileyen unsurlar farklı bakış açılarından değerlendirilmektedir.


Böylece günümüz rekabet ortamında daha yaratıcı ve daha işlevsel yeni kurumsal motivasyon uygulamalarının önünün açılması hedeflenmektedir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ


1-İş dünyasında şirketlerden kurumsal motivasyon uygulama örnekleri

Sahada Yüksek Uçanlar, Türkiye Oscarları, TİP, Drive For Future,  Fun Food Friday, Shape, Winners Clubs, Boomerang, Reverse Monitoring, Anadolu Şirketlerinde Motivasyon, Mehter Marşı ile Motivasyon, Beyaz Saçlılar İçin Üretim Hatları, Liderlik Mutfağı, Buddy Building, Duygu Monitörü, Gamification, Outplacement, Sabbatical Leave, Welcome Box, Wellthy, İşte Buna Ödül Verilir! , Kaizen ile Motivasyon, 30altı, Uçaklar ve Çocuklar, Salı Pazarı, İşin Eğlencesi, Ge Wins, PAF,  PIT,  Kırmızı Kuşak, Akıl Küpü,  Lacivertsaha, Gönüllüler Günü,  Kanka, Kötü Gün Fonu,  Staff Meeting, HipoStar, Voice of Workforce, Enerjimetre, Yıldızlar Buluşuyor, Avrupa Sürüşü, Connections Program, Connection Coach, Empower, Şeffaf Küpler, Happy Hour, Teras Partileri, Doğum Günü Kahvaltıları, Toplum Gönüllüleri vd…

 

2-Kurumsal motivasyona farklı bakış açıları

Kurumsal motivasyonda günümüz gerçekleri

Kurumsal demotivasyon belirtileri

Kurumsal motivasyonun ölçülmesi

Kurumsal Motivasyon’dan Kurumsal Kibir’e geçiş

Motivasyon ve performans : karmaşık bir ilişki !

Yeteneği yüksek – motivasyonu düşük çalışanlar

Motivasyonu yüksek – sadakati düşük çalışanlar

Kuşakların motivasyonu

Cinsiyetlerin motivasyonu

Kişiliklerin motivasyonu

Yetkinliklerin motivasyona etkileri

Kurum kültürü – yönetim tarzlarının motivasyona etkileri

Çalışan yaşam döngüsünde motivasyon etkileri

Çalışma ortamı ve gelişen teknolojilerin motivasyona etkileri

İşyerinde mizahın motivasyona etkisi

 

DETAY BİLGİ


Eğitimi talep eden firmanın sektörü ve kurumsal özelliklerine göre pazardaki kurumsal motivasyon uygulama örnekleri ön plana çıkarılarak eğitim verilecektir. Şirketinize özel KURUMSAL MOTİVASYON YÖNETİMİ eğitimi ve proje danışmanlıkları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen arayınız.